01 PAŹDZIERNIKA 2023 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – Adoracyjna

 1. Intencja Mszalne: …………………../zapowiedzi……/
 2. Bardzo dziękuję Paniom Elżbiecie Gut i Krystynie Siemek za wczorajszy wyjazd na Diecezjalne sympozjum Rad Duszpasterskich w Rypinie.
 3. Dla Kół Różańcowych jest kolejny numer miesięcznika „Różaniec” a dla prenumeratorów „Rycerz Niepokalanej”.
 4. Dziękuję za kwiaty do ołtarzy na dzisiejszą niedzielę i również proszę na przyszłą niedzielę.
 5. Dziękuję Asyście procesyjnej, Druhom Strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami za udział w procesjach w tym roku. Spotkamy się ponownie na rezurekcyjnej procesji. Zakryjmy obrazy i chorągwie, aby się nie niszczyły.
 6. Dziś rozpoczynamy piękny miesiąc Różańcowy- Różaniec w dni powszednie o godz.16.30 zaś w niedziele o godz.15.30. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. Na Pielgrzymkę Kół Różańcowych jest zapisanych 8 osób- do Smardzewa za mało na busa, ale do Pułtuska możemy pojechać własnymi pojazdami. Wybór pozostawiam Różom Różańcowym do środy.
 8. Dla Parafialnych Kół Caritas odbędzie się spotkanie w Ciechanowie w dniu 14 października o godz.14.00/sobota/. Mam nadzieję, że i z naszej parafii przedstawiciele wezmą w nim udział.
 9. W październiku pół godziny przed Różańcem można zamawiać Msze św. i Wypominki z Zmarłych na 2024 r. w Kancelarii Parafialnej.
 10. Są jeszcze 2 egzemplarze Kalendarza Rolników 2024 w cenie 32 złote za egzemplarz.
 11. Podczas spotkania z Radą Parafialną rozmawialiśmy na temat wakatu funkcji Kościelnego w naszej Parafii. Przez pewien czas będzie pomagał podczas pogrzebów Pan Dariusz Gołębiewski, ale liczę, że znajdzie się osoba chętna – proszę o zgłoszenia; zależy mi, aby nasz kościół był czysty i dlatego poszukuję chętnej Pani, która by za odpowiednią opłatą raz w tygodniu odkurzyła i zmyła kościół; jeśli nie będzie chętnych to każda wioska będzie odpowiedzialna za gruntowne sprzątnięcie kościoła, bo to nasze wspólne dobro o które powinniśmy dbać.
 12. W czwartek, 5 października przypada rocznica narodzenia dla nieba św. Faustyny Kowalskiej. Zapraszam o godz.15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w obecności relikwii św. Faustyny.
 13. Dziękuję Braciom Rycerzom za wczorajszą pomoc przy kościele i zapraszam na spotkanie formacyjne w I sobotę po procesji fatimskiej.
 14. Próby dla kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 18.00 i niedziela godz. 17.00.
 15. Założone zostały nowe rynny na stodole, poprzednie przerdzewiały – dziękuję Firmie blacharskiej z Kościesz za tę pracę.
 16. Wspomnienia liturgiczne: poniedziałek – Aniołów Stróżów, środa św. Franciszka z Asyżu, czwartek – św. Faustyny i sobota – NMP Różańcowej.

Opublikowano

w

przez

Tagi: