02 KWIETNIA 2023 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA

 1. W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy Rekolekcje Wielkopostne – Renowacja Misji Świętych. Bardzo dziękuję wszystkim za udział i tym samym godne przygotowanie do Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Cieszę się , że w naszej parafii zawiązała się Chorągiew Rycerzy św. Jana Pawła II –

Życzę naszym braciom Rycerzom byli dla naszej wspólnoty czytelnym znakiem mocnej wiary a sami, by uświęcali w drodze do Boga.

 1. Dziś w wielu polskich parafiach i za granicą odbywają się Marsze dla obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Nasza parafia uczyni/ła/ to przed Sumą w procesji od cmentarza do kościoła. W Pułtusku taki Marsz odbędzie się dziś o godz. 15.00/ plakat/. Bardzo dziękuję wszystkim za udział i świadectwo w obronie św. Jana Pawła II.

Dziękuję wszystkim, którzy w Wielkim Poście uczestniczyli w Drogach Krzyżowych.

 1. W najbliższą środę będziemy przygotowywali Ołtarz Wystawienia i Grób Pana Jezusa. Bardzo proszę o pomoc mieszkańców Woli Ostaszewskiej w godzinach popołudniowych.
 2. Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu podczas sprzątania grobów.
 3. Proszę Asystę procesyjną o przygotowania chorągwi i obrazów procesyjnych na niedzielną procesję , oczywiście zapraszam dziewczynki do sypania kwiatkami podczas procesji rezurekcyjnej.
 4. Zapraszam także do czuwania przy Grobie Pańskim Druhów Strażaków z naszej parafii a w Wielką Sobotę zapraszam do czuwania przy Grobie wioski i Grupy parafialne według podanego harmonogramu:
 5. Msze św. W Wielkim Tygodniu o godz.18.00 za w Wielka Sobotę o godz.19.00.
 6. W Wielki Czwartek zapraszam 12 Panów do umycia nóg/proszę o zgłoszenia/i do modlitwy różańcowej za kapłanów i powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 7. W Wielki Piątek, I Piątek miesiąca wyjazdy do Chorych, Godzina Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz.17.00; Adorację Krzyża rozpoczniemy o godz. 18.00 a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 8. Wielka Sobota poświecenie pokarmów w godzinach 8.00-13.00 i 15.00 -18.30. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00/proszę o przyniesienie świec/. W czasie poza święceniem pokarmów będę w konfesjonale. Dzieci ze święconką mogą przynieść skarbonki Caritas.
 9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – rozpoczynamy o godz.5.30 modlitwą różańcową a następnie rozpoczniemy procesję rezurekcyjną i Mszę św. Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam całą Asystę, Druhów Strażaków i braci Rycerzy św. Jana Pawła II. Przeżyjmy owocnie i godnie czas Wielkiego Tygodnia.
 10. Dziękuję pani Agnieszce i Panu Krzysztofowi za przygotowanie trasy Drogi Krzyżowej i procesji z palmami a Paniom z Akcji Katolickiej za przygotowanie palmy i przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej a braciom Rycerzom za udział.
 11. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego a byli to:

Opublikowano

w

przez

Tagi: