03 GRUDNIA 2023 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU/ADORACYJNA/

Intencja Mszalne: …………………

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 4 tygodniowy radosny czas Adwentu. Chcemy jak najlepiej przygotować się na święta Bożego Narodzenia. Pomogą nam w tym przygotowaniu nasze postanowienia, Roraty w środy i soboty, rekolekcje przed III niedzielą Adwentu. Dobrze wykorzystajmy ten czas, który daje na Bóg.
  2. Są już świece adwentowe Caritas/10 i 15 złotych za sztukę/, kalendarze parafialne na 2024 r./10 złotych za egzemplarz/ oraz zestawy III Króli/kadzidło, kreda i węgielek/ plus woda święcona do swoich pojemników. Ponieważ nie ma Kościelnego, który przynosił nam do domów za zestaw III Króli jest dobrowolna ofiara na zakup ozdób choinkowych do kościoła. Wszystko rozprowadzają Panie z Akcji Katolickiej w kościele.
  3. Bardzo serdecznie zapraszam na Roraty- środa g. 16.00 i sobota g. 7.00. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami; za udział w Roratach będą specjalne nagrody i oczywiście wyklejanka.
  4. W piątek jestem na spowiedzi w Przewodowie a w sobotę w Pułtusku natomiast w przyszłą niedzielę wyjeżdżamy na koncert Zespołu Mazowsze – „Betlejem Polskie” do Otrębusów a wcześniej o 14.30 wstąpimy do Muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Zatem wyjazd będzie o g.12.30 z placu przed kościołem. Nie potwierdziła wyjazdu jeszcze 1 osoba.
  5. Myślę już o choinkach do kościoła, jeśli byliby chętni ofiarodawcy bardzo proszę o kontakt z ks. Proboszczem.
  6. Zapraszam kandydatów na Ministranta – proszę o pomoc Rodziców; Mile widziane są także dziewczynki do naszej Scholi/sobota,g.14.30/
  7. Dla Prenumeratorów jest kolejny numer „Rycerz Niepokalanej” a dla Kół Różańcowych miesięcznik „Różaniec” a dla pasjonatów historii Kościoła dwumiesięcznik w cenie 12 złotych.
  8. Dziękuję Paniom z Akcji Katolickiej za stroiki, Pani Helenie Koch za wieniec adwentowy, chorym za pieniądze na nowy ornat adwentowy , Kołu Różańcowemu ze Słończewa za dzisiejszą Adorację.
  9. W piętek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  10. Pożegnaliśmy, ś.p. Hannę Długoszewską z Ostaszewa,l.84. Modlitwa.

Opublikowano

w

przez

Tagi: