06 SIERPNIA 2023 r. – ODPUST PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencja Mszalne: …………………..
  2. Na pielgrzymkę autokarową w dniach 16- 17 sierpnia jest zapisanych 35 osób – serdecznie zapraszam kolejne osoby /do przyszłej niedzieli/.
  3. Dziś wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę w której uczestniczy 3-je naszych Parafian a na Duchową Pielgrzymkę zgłosiło się 8 osób. Do 14 sierpnia będziemy duchowo łączyli się z pielgrzymami podczas Apeli Jasnogórskich po Mszy św. o godz.18.00. Zapraszam.
  4. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem; osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym w dniu 8 sierpnia o godz.17.45 na placu przed kościołem/szczegóły w ulotkach i plakacie/.
  5. Za dekorację ołtarzy kwiatami dziękuję Nowożeńcom a za tydzień proszę o kwiaty od kolejnych rodzin.
  6. Dziś w naszej parafii doroczny Odpust Przemienienia Pańskiego – to tytuł naszego kościoła. Kazania odpustowe głosi i Sumę odpustową odprawi ks. Krzysztof Felka, Salezjanin Proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Jaciążku, diec. Łomżyńska. Dziękuję Księdzu Proboszczowi za przyjęcie zaproszenia, dziękuję księżom z naszego dekanatu i okolicznych parafii za przybycie; dziękuję p. Organiście i pp Jabłońskim za przygotowanie kościoła, Asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Kołom Różańcowym, Druhom Strażakom, Ministrantom, Braciom Rycerzom św. Jana Pawła II , wszystkim Parafianom i miłym Gościom. Zapraszam na Odpust naszego patrona św. Bartłomieja Ap. na 24 sierpnia.
  7. Dziękuję p. Aleksandrowi Piekutowskiemu za odnowienie krzyża i ofiarodawcom na oczyszczenie chodnika przed i wokół kościoła.
  8. Dziś nastąpi zakończenie Światowych Dni Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem w Lizbonie/Portugalia/.
  9. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: wtorek – św.Dominika, środa św. Teresy od Krzyża, czwartek – św. Wawrzyńca, piątek – św. Klary
  10. Składam serdeczne życzenia Solenizantom i dołączam pamięć w modlitwie życząc błogosławionego tygodnia szczególnie dla rolników.

Opublikowano

w

przez

Tagi: