08 PAŹDZIERNIKA 2023 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencja Mszalne: …………………../zapowiedzi……/
 2. Bardzo dziękuję przedstawicielom Kół Różańcowych naszej Parafii za udział w Diecezjalnej pielgrzymce do Sanktuarium Diecezjalnym w Smardzewie. Było nas w sumie 16 osób.
 3. Dziękuję za kwiaty do ołtarzy na dzisiejszą niedzielę ; proszę o kwiaty za 2 tygodnie, bowiem w przyszłą niedzielę kwiaty ofiarują Rodzice i Młodzież od sakramentu Bierzmowania.
 4. Dla Parafialnych Kół Caritas odbędzie się spotkanie w Ciechanowie w dniu 14 października o godz.14.00/sobota/. Mam nadzieję, że i z naszej parafii przedstawiciele wezmą w nim udział.
 5. W październiku pół godziny przed Różańcem można zamawiać Msze św. i Wypominki z Zmarłych na 2024 r. w Kancelarii Parafialnej.
 6. Szukamy nadal chętną osobę do obsady wakatu Kościelnego lub kościelnej w naszej parafii. Niestety Pan Dariusz Gołębiewski zrezygnował z pomocy podczas pogrzebów na cmentarzu. Dlatego tymczasowo poprosiłem Zakład Pogrzebowy „Kraszewski” z Pułtuska, aby zajął się przygotowaniem grobów, jeśli będą pogrzeby ; jak już mówiłem, zależy mi, aby nasz kościół był czysty i dlatego zgłosiła się jedna z Pań, która będzie za odpowiednią opłatą raz w tygodniu odkurzyła i myła podłogę w kościele. Właśnie mamy jedno takie zgłoszenie- omówimy szczegóły w najbliższym czasie.
 7. W najbliższą niedzielę 29 młodych parafian o godz. 12.00 przyjmie sakrament Bierzmowania w naszym kościele z rąk Ks.Biskupa Mirosława Milewskiego. Proszę o modlitwę w intencji młodzieży.
 8. Również tego dnia będą inne wydarzenia: Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Dzień Wyborów. Pamiętajmy, że naszym obowiązkiem obywatelskim jest udział w tym ważnym wydarzeniu. Msze św. w niedzielę 15 października o godz. 9.00, 12.00 i 17.00.
 9. Dziękuję Braciom Rycerzom za wczorajszy w nabożeństwie wieczornym i spotkaniu formacyjnym.
 10. Spowiedź dla Bierzmowanych i ich Świadków Bierzmowania w sobotę o godz.10.00 .
 11. Mam bardzo serdeczną prośbę, abyśmy nie wrzucali do silosa na cmentarzu różnych rzeczy, np. zniczy, toreb foliowych, sztucznych wieńców itp. To jest kompostownik z którego wybieramy zawartość i wywozimy na pole jako obornik.
 12. Wspomnienia liturgiczne: piątek- bł. Honorata Koźmińskiego a w sobotę 2 r.śm. Ks. Krzysztofa Brzuski.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb,ś.p. Urszuli Bronisławy Kołodziejczak z Ostaszewa Wielkiego. Wieczny odpoczynek ….

Opublikowano

w

przez

Tagi: