10 GRUDNIA 2023 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU

Intencja Mszalne: …………………

  1. W najbliższy piątek 15 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. W tym roku poprowadzi nasze rekolekcje mój kolega, były proboszcz ks.kan. Mirosław Danielski były proboszcz w parafii Zatory a obecnie rencista. Program rekolekcji będzie zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii i tablicy ogłoszeń.
  2. Są świece Caritas/10 i 15 złotych za sztukę/, kalendarze parafialne na 2024 r./10 złotych za egzemplarz/ oraz zestawy III Króli/kadzidło, kreda i węgielek/ plus woda święcona do swoich pojemników. Ponieważ nie ma Kościelnego , który przynosił nam do domów za zestaw III Króli jest dobrowolna ofiara na zakup ozdób choinkowych do kościoła. Wszystko rozprowadzają Panie z Akcji Katolickiej w kościele. W nowym kalendarzu jest zapisana zmiana godzin Mszy św. codziennych w okresie zimowym z 16.00 na 16.30.
  3. Bardzo serdecznie zapraszam na Roraty- środa g. 16.00 i sobota g. 7.00. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami; za udział w Roratach będą specjalne nagrody i oczywiście wyklejanka.
  4. Dziś po Sumie o godz. 12.30 grupa 30 osób wyjeżdża na koncert zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze na „Betlejem Polskie” a wcześniej odwiedzimy Muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  5. Na zakończenie rekolekcji adwentowych w przyszłą niedzielę organizuję spotkanie Opłatkowe o godz.17.00 w Nowym Skaszewie „Chata za wsią” dla wszystkich grup parafialnych . Wszystkich, którzy chcą się wspólnie spotkać bardzo proszę o zgłoszenie u ks. Proboszcza do piątku.
  6. Zapraszam kandydatów na Ministranta i mile są widziane dziewczynki do naszej Scholi; proszę o dyżury lektorów na dni rekolekcyjne.
  7. W poniedziałek 18 grudnia nasza parafia, jak każdego roku przeżywać będzie Dzień Eucharystyczny. Program adoracji Najśw. Skaramentu podam w przyszłą niedzielę.
  8. Dziś zbiórką ofiar do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
  9. Pożegnaliśmy, ś.p. Cecylię Ostaszewską z Woli Ostaszewskiej l.98, Jana Długoszewskiego z Ostaszewa l.91 a w Gzach odbył się pogrzeb ś.p. Marianny Turek. Modlitwa.

Opublikowano

w

przez

Tagi: