17 GRUDNIA 2023 r. – Zakończenie Rekolekcji OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU/GAUDETE/

Intencja Mszalne: …………………

 1. Jutro 18 grudnia przypada DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY i adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy Roratami o godz.7.00 i adoracja od godz.8.00 do godz.16.00.Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapraszam do adoracji w szczególnych intencjach wioskami czy indywidualnie.
 2. Są już świece adwentowe Caritas/10 i 15 złotych za sztukę/, kalendarze parafialne na 2024 r./10 złotych za egzemplarz/ oraz zestawy III Króli/kadzidło, kreda i węgielek/ plus woda święcona do swoich pojemników. Ponieważ nie ma Kościelnego , który przynosił nam do domów za zestaw III Króli jest dobrowolna ofiara na zakup ozdób choinkowych do kościoła. Wszystko rozprowadzają Panie z Akcji Katolickiej w kościele. W nowym kalendarzu jest zapisana zmiana godzin Mszy św. codziennych w okresie zimowym z 16.00 na 16.30 od nowego roku.
 3. Bardzo serdecznie zapraszam na Roraty w tym ostatnim tygodniu adwentu środa g. 16.00 i sobota g. 7.00.Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami.
 4. Bardzo dziękuję, że mogliśmy zobaczyć Muzeum bł. Księdza Jerzego i przeżyć piękne widowisko „Betlejem Polskie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE.
 5. Dziś na zakończenie rekolekcji adwentowych spotykają się wszystkie Grupy Parafialne, Rycerze na Opłatku o godz.17.00 w Nowym Skaszewie „Chata za wsią” . Do dziś potwierdziło swoją obecność 21 osób.
 6. Zapraszam kandydatów na Ministranta oraz są mile widziane są dziewczynki do naszej Scholi.
 7. W czwartek i piątek rozpoczynamy strojenie Szopki Batlejemskiej w naszym kościele. Zapraszam wszystkie grupy parafialne do pomocy – godziny do ustalenia.
 8. Do puszek – cel- Kościół na Wschodzie zebraliśmy 120 złotych.
 9. W poniedziałek 18 grudnia o godz.15.00 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje spotkanie opłatkowe dla osób starszych w Hali Sportowej w Gzach.
 10. Dziękuję ks. Mirosławowi za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych w naszej parafii, za barwne nauki przeplatane śpiewem. Myślę, że długo pozostaną w pamięci te rekolekcje. Szczęść Boże Księdzu na powrót do zdrowia i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
 11. Dziękuję Panu Organiście Krzysztofowi, Scholi, Ministrantom, Lektorom, Spowiednikom, Paniom z Akcji Katolickiej za upominki dla dzieci,Parafianom i wszystkim, którzy modlitwą i materialnie wspomagali czas rekolekcji. Bóg zapłać.
 12. Ks. Biskup Szymon zaprasza na spotkanie liderów młodzieżowych grup parafialnych w dniu 21 grudnia o godz.19.30 w Pułtusku, par.św. Jana Pawła II.

Opublikowano

w

przez

Tagi: