20 SIERPNIA 2023 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencja Mszalne: …………………..
 2. Bardzo dziękuję za wspólne pielgrzymowanie do Sanktuariów Podlasia, myślę, że jesteśmy zadowoleni i duchowo wzmocnieni. Dziękuję także za złożoną ofiarę dla naszego kościoła.
 3. Wszystkim jest już wiadome, że w sąsiedniej parafii Gzy nastąpi zmiana Proboszczów – obecny Proboszcz ks. Kazimierz Majewski został mianowany przez Księdza Biskupa Proboszczem w parafii Zatory.
 4. Dożynki Parafialne i dziękczynienie za zebrane tegoroczne plony w naszej parafii odbędą się 3 września podczas Sumy . W tym roku będzie tylko jeden wieniec dożynkowy, który przygotują mieszkańcy Gotard. W tym samym czasie będą także Gminne Dożynki w Gzach i z tym wieńcem przedstawiciele Gotard pojadą na uroczystości Dożynkowe do Gzów.
  Natomiast w tym roku proponuję, aby każda wioska upiekła Chleb Dożynkowy i przywiozła na Mszę św. dożynkową. Nie będzie Starostów Dożynek a jedynie procesja z chlebami po Mszy sw. W przyszłą niedzielę podam szczegóły naszych Uroczystości Dożynkowych.
 5. Bardzo dziękuję za kwiaty do ołtarzy na dzisiejszą niedzielę i Odpust św. Bartłomieja Apostoła. Na następną niedzielę kwiaty do ołtarzy ofiarują Nowożeńcy – bardzo serdecznie dziękujemy.
 6. W czwartek przypada uroczystość św. Bartłomieja Apostoła Patrona naszej parafii. Msze sw. w tym dniu odprawiane będą o godz.9.00, 11.30 Suma Odpustowa i 18.00. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Michał Podgórski, który jest wikariuszem w parafii św. Józefa/Fara/ w Ciechanowie; są zaproszeni Księża z naszego dekanatu i z naszej parafii.
 7. Zapraszam bardzo serdecznie, szczególnie na Sumę odpustową o godz.11.30 wszystkich Parafian i miłych Gości oraz Czcicieli św. Bartłomieja Apostoła; zapraszam Asystę procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami- nawet najmniejsze, Ministrantów, Braci Rycerzy św. Jana Pawła II. Uczcijmy godnie Patrona naszej parafii swoją obecnością. Dzieci i Młodzież zachęcam do Spowiedzi św. przed rozpoczynającym się już wkrótce rokiem szkolnym i katechetycznym.
 8. Zapraszam w tym dniu na Sumę wszystkich, którzy noszą Imię św.Bartłomieja – otrzymają szczególną pamiątkę.
 9. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: poniedziałek – św. Piusa X, wtorek – NMP, Królowej, czwartek – uroczystość św. Bartłomieja Apostoła, sobota – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 10. Na pomoc dla mieszkańców Słowenii zebraliśmy kwotę 743 złote – bóg zapłać za wrażliwość na ludzką niedolę.
 11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby, s.p. Henryka Gut z Koźniewa Wielkiego, Genowefy Kowalskiej z Koźniewa Średniego i Krystyny Cygan z Begna. Polećmy Panu Bogu zmarłych w naszej modlitwie – Wieczny odpoczynek…

Opublikowano

w

przez

Tagi: