22 PAŹDZIERNIKA 2023 r. – NIEDZIELA MISYJNA OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencja Mszalne: …………………..
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny i pamiętamy w modlitwie i złożonymi dziś ofiarami na tacę o Misjonarzach. Modlimy się także za zmarłych Misjonarzy, m.in. za brata Zefiryna Ostaszewskiego.
 3. Dziękuję Rodzicom i Młodzieży bierzmowanej w minioną niedzielę za tę chwilę, która, myślę pozostanie na długo w naszej pamięci. Przypominajcie sobie, droga Młodzieży słowa, które wypowiedziała Wasza koleżanka do Księdza Biskupa: ”Możesz być dumny z Szyszkowskiej młodzieży”. Chciałbym, aby tak było.
  Chcę także podziękować Braciom Rycerzom św. Jana Pawła naszej Chorągwi za udział we Mszy św. z Księdzem Biskupem w naszej parafii.
 1. W październiku od godz.15.30 – 16.20 można zamawiać Msze św. i Wypominki z Zmarłych na 2024 r. w Kancelarii Parafialnej.
 2. Szukamy nadal chętną osobę do obsady wakatu Kościelnego lub Kościelnej w naszej parafii. Mam nadzieję, że znajdzie się osoba chętna.
 3. Dziękuję Młodzieży za ofiarę 290 złotych i 200 złotych z Koła miłosierdzia na stypendium dla młodzieży z biednych rodzin a do puszek zebraliśmy 310 złotych- w sumie 800 złotych. Bóg zapłać.
 4. Dziękuję za ofiarę 150 złotych na potrzeby kościoła od rodziny Sokołowskich z Koźniewa Wielkiego i za ofiary od rodzin Witkowskich i Zdunek z Koźniewa Wielkiego na wywóz śmieci z cmentarza.
 5. Bardzo proszę o pomoc w dokończeniu docieplenia strychu w organistówce. Dobrze byłoby dokończyć tę pracę jeszcze przed zimą.
 6. Bardzo proszę o wyrzucanie śmieci z cmentarza tylko do metalowego kontenera. Silos musi być uprzątnięty- taki jest wymóg Sanepidu. Proszę również o zachowanie porządku na cmentarzu podczas porządkowania grobów naszych bliskich.
 7. Na 10 grudnia o godz. 17.00 zamówiłem 30 biletów na spektakl „ Betlejem Polskie” w wykonaniu Zespołu Pieśni Tańca Mazowsze. To wydarzenie odbędzie się w Otrębusach. Cena biletu i dojazdu 160 złotych + 10 złotych na ubezpieczenie. Jest w tej chwili jeszcze 10 wolnych miejsc. Doskonałe przeżycie Adwentowe- zachęcam.
 8. Pragnę podzielić się wiadomością, że finalizuje się dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w kościele i plebanii, pompę ciepła i termomodernizację budynku plebanii. Mam nadzieję, że w przyszłym roku ta inwestycja będzie zakończona. Dofinansowanie wynosi 95% , zaś parafia pokrywa tylko 5%.
 9. Dzisiejsza niedziela to także obliczenie obecności na Mszy św. i przyjmujących Komunię św. – DOMINICANTES”.
 10. Na przyszłą niedzielę proszę o kwiaty do ołtarzy.

Opublikowano

w

przez

Tagi: