27 SIERPNIA 2023 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Intencja Mszalne: …………………..
  2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym Odpuście parafialnym ku czci św. Bartłomieja Apostoła: p. Agnieszce za przygotowanie kościoła i terenu, p. Krzysztofowi za oprawę muzyczną, całej Asyście procesyjnej, Druhom Strażakom, Rycerzom św. Jana Pawła II, dziewczynkom i ministrantom, pp Henryce i Leszkowi Turkom za kwiaty do ołtarza św. Bartłomieja. Bóg zapłać.
  3. Z ofiar od pielgrzymów na Podlasie zakupiłem komżę, która będzie służyć podczas naszych Uroczystości parafialnych.
  4. Niebawem rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny- przypominam dzieciom i młodzieży o Spowiedzi św.
  5. Bardzo proszę o kwiaty do ołtarzy na przyszłą niedzielę.
  6. W tym tygodniu przypadają; I piątek miesiąca – Godzina Miłosierdzia i Spowiedź, I sobota – różaniec fatimski i procesja, I niedziela – adoracja i Dziękczynienie za zebrane plony a także Dożynki Gminne w Gzach.
  7. Dożynki Parafialne z chlebami – każda wioska upiecze chleb a dwoje przedstawicieli przyniesie na Sumę i będą oczekiwali przed kościołem; kapłan z Ministrantami wyjdzie przed kościół powita i poświęci chleby a następnie wejdziemy do kościoła i rozpocznie się Msza sw. Po ogłoszeniach wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwa dziękczynna i procesja wokół kościoła z chlebami dożynkowymi zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Dla ułatwienia organizacji proszę o zgłaszanie w tym tygodniu, które wioski włączą się w nasze dziękczynienie Panu Bogu za zebrane plony i która wioska zechciałaby zrobić dekorację dożynkową przed kościołem.
  8. W najbliższy piątek przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej; pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy zginęli w kontekście zbliżającej się beatyfikacji Rodziny Ulmów.
  9. Wspomnienia liturgiczne: poniedziałek – św. Augustyna, wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela

Opublikowano

w

przez

Tagi: