28.01.2024 r. Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła

 1. Intencje Mszalne:
 2. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego- Matki Bożej Gromnicznej a zarazem I Piątek miesiąca. Zapraszam na Msze św. z gromnicami a na wieczorowej Mszy św. pożegnanie Żłóbka. Taca przeznaczona będzie na Zakony Klauzurowe. W sobotę proszę o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznej i Żłóbka od godz. 9.00.
 3. W I sobotę miesiąca Różaniec z Rycerzami św. Jana Pawła II i spotkanie formacyjne dla Rycerzy i sympatyków. Serdecznie zapraszam.
 4. Nie wiem, co się stało, że tak mało dzieci i młodzieży było zainteresowanych Dniem Sportu w miniony piątek. Wszystko zorganizowałem a chętnych było zwyczajnie – brak! Szkoda.
 5. Zapraszam w dalszym ciągu chętnych do zobaczenia Kaplicy Sykstyńskiej w Warszawie w dniu 9 marca- jest już zapisanych 8 osób.
 6. Bardzo dziękuję Panu Dominikowi i Chórzystom za Gołymina za uświetnienie liturgii Mszy św. śpiewem Kolęd. Bóg zapłać!
 7. Dobiegła końca tegoroczna – Wizyta Duszpasterska w naszych wioskach i domach. Bardzo dziękuję mieszkańcom za przyjęcie, Paniom Gospodyniom za smaczne posiłki, Sołtysom za zorganizowanie pojazdów a wszystkim Panom kierowcom za podwożenie księdza w ostatnim tygodniu z Szyszk: Waldemarowi Pawlakowi – także za odśnieżenie placu przed kościołem i cmentarzem, Robertowi Grudniowi i Maciejowi Skuczykowi. Bóg zapłać.
 8. Najważniejsze informacje na zakończenie tegorocznej Kolędy : wejść kolędowych było 453 co daje ogólną liczbę Parafian 1586/zameldowanych jest 1.713/; związki niesakramentalne to 41; dzieci niechrzczonych 4 i bez sakramentu bierzmowania 4; kolędy nie było w 26 domach, zaś 2 nowe domy zostały poświęcone. Dzieci i młodzież uczęszczają na katechizację; najstarsi parafianie to 2 Panie w wieku 98 lat; dziękuję za ofiary materialne na potrzeby parafii i kościoła a także dla księdza na kolędę i na cele diecezjalne oraz na wywóz śmieci z cmentarza. Bardzo serdecznie dziękuję za wielką życzliwość i serdeczność. Niech Pan Bóg błogosławi naszym rodzinom i parafii.
 9. Druhom Strażakom z Ostaszewa i Szyszk dziękuję za zaproszenie na Walne zebranie.
 10. Mam jeszcze krótkie przypomnienie dotyczące cmentarza i pogrzebów – nie mamy kościelnego i dlatego wszystkie prace na cmentarzu zleciłem Zakładowi Pogrzebowemu „Kraszewski” z Pułtuska. Możemy korzystać z innych Zakładów Pogrzebowych, ale grobami zajmuje się Zakład Pogrzebowy „Kraszewski”. Bardzo proszę pamiętajmy o tym.
 11. W minionym tygodniu odeszły do Boga, ś.p. Zofia Bartosiewicz z Kościesz, l.88 i Halina Orłowska z Koźniewa Średniego, l.79. Modlitwa

Opublikowano

w

przez

Tagi: