28 MAJA 2023 r. OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Intencja Mszalne…
 2. Zapowiedzi przedślubne …………
 3. Organizujemy naszą pielgrzymkę parafialną od 10 do 13 lipca – zachęcam do zapisów. Koszt 1 osoby to 540 złotych- w tym: przejazd autokarem i parkingi 200 zł, noclegi oraz śniadania i obiadokolacje u Sióstr – 330 zł oraz ubezpieczenie 10 zł.
  W obecnej chwili jest zapisały się 42 osoby i zostało jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapraszam.
 1. Zakończyliśmy Biały Tydzień – dziękuję dzieciom i rodzicom za udział i zapraszam do służby przy ołtarzu jako ministranci i asysty procesyjnej do sypania kwiatkami. Dziękuję także Rodzicom za ofiarowane dary komunijne do kościoła: ornat koloru czerwonego ze stułą i ampułki do wina i wody. Bóg zapłać.
 2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki i dobiega końca okres Spowiedzi wielkanocnej, ale jeszcze w nasz Odpust możemy dopełnić tego obowiązku. Dobiega końca miesiąc – dziękuję wszystkim za udział w nabożeństwie majowym w kościele i przy figurkach; czerwiec jest miesiącem poświęconym Najświętszego Sercu Pana Jezusa.
 3. Kaznodzieją odpustowym Trójcy Świętej będzie Ks. Krzysztof Świerczyński Dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej; będą na Sumie zaproszeni Księża z sąsiednich parafii naszego dekanatu.
 4. W uroczystość Trójcy Świętej- Odpust – będziemy mieli możliwość oddania krwi dla potrzebujących; to bardzo piękna okazja do podzielenia się Darem Życia z potrzebującymi w godz. 9.00 – 13.00. Zapraszam wóz strażacki i a Panie z Akcji Katolickiej i Koła Miłosierdzia proszę o przygotowanie pomieszczeń w Organistówce i produktów kulinarnych dla oddających krew. Proszę o parkowanie samochodów na parkingu za kościołem, ponieważ przed kościołem będzie miejsce dla Ambulansu, Wozu strażackiego i innych osób.
 5. Dziękuję za kwiaty do ołtarzy na dzisiejszą niedzielę i proszę kolejne rodziny o kwiaty do ołtarzy na niedzielę odpustową. Zapraszam także całą Asystę procesyjną na Sumę o godz.12.00, Braci Rycerzy św.JP II, Druhów Strażaków, dziewczynki …….
 6. Solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia wraz z modlitwą.
 7. Po prawej stronie głównej bramy na cmentarzu ustawiony jest stojak na znicze; można niepotrzebny znicz umyć, postawić – może ktoś skorzysta. Dziękuję za pomoc przy ustawianiu stojaka PP Leszkowi Turkowi i Piotrowi Kownackiemu a Panu Aleksandrowi Piekutowskiemu za odnowienie ławeczek przy pomniku św. Jana Pawła II.
 8. Dla Kół Różańcowych jest kolejny numer miesięcznika RÓŻANIEC
 9. Jutro II dzień Zielonych Świąt- NMP Matki Kościoła
 10. W tym roku proszę o przygotowanie Ołtarzy na Boże Ciało następujące wioski: I ołtarz za kościołem – Gotardy, II ołtarz przy dawnej poczcie – Ostaszewo kolonia, III ołtarz przy bramie cmentarza – Ostaszewo Wielkie IV przy Organistówce – Akcja Katolicka, Koło Miłosierdzia i Rycerze św.Jana Pawła II. Weźmiemy Konkursie Diecezjalnym ułożenia dywanu z kwiatów na trasie procesji.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności, ś.p. Stanisław Józef Szczęsny – z Koźniewa Średniego. Modlitwa.
 12. Niech Duch Święty napełni nasze serca. Amen.

Opublikowano

w

przez

Tagi: