29 PAŹDZIERNIKA 2023 r. – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Intencja Mszalne: …………………..
 2. Dziś jesteśmy po zmianie czasu na okres zimowy. Zmieniają się także godziny Mszy św. w tygodniu na godz. 16.00 a w niedziele zawieszone są do okresu po Wielkanocy Msze św. o godz. 16.00.
 3. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy nie tylko o zniczach i kwiatach ustawianych na grobach naszych bliskich, ale głównie o Modlitwie i Komunii św. przyjętej z prośbą o łaskę zbawienia dla nich. Do 08 listopada warto podjąć trud w oktawie Wszystkich Świętych, by uzyskać Odpust Zupełny dla bliskich zmarłych/Msza św. ,Komunia i cmentarz/.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych, jeśli pogoda będzie odpowiednia odprawiona będzie Msza św. na cmentarzu o godz.11.30 a początek procesji przy głównej bramie cmentarza o godz.11.00. Proszę o pomoc w ustawieniu namiotu we wtorek po południu.
 5. Bardzo serdecznie proszę o składanie i segregację śmieci na cmentarzu; niestety ciągle są z tym problemy. Najlepiej byłoby, abyśmy śmieci ze swoich grobów zabierali ze sobą. Są ustawione 2 kontenery a i tak wiele osób wyrzuca śmieci gdzie się tylko da, nawet przy bramie. Prosiłem, aby nie składać śmieci do silosa i nadal o to proszę.
 6. Dziękuję Panu Wojciechowi Żukowskiemu, który z synem uporządkował śmietnik. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza od rodziny Szczypińskich z Ostaszewa i rodziny Skurczyk z Szyszk oraz ofiarę na potrzeby kościoła od rodziny Babeckich z Koźniewa Wielkiego.
 8. Dla Kół Różańcowych jest nowy numer miesięcznika „Różaniec” a dla młodzieży z Bierzmowania są do odebrania pamiątkowe zdjęcia.
 9. Na „ Betlejem Polskie” w dniu 10.XII Zespołu Pieśni Tańca Mazowsze jest jeszcze 1 wolne miejsce. Cena biletu 160 zł + 10 zł koszt ubezpieczenia.
 10. W ubiegłą niedzielę uczestniczyło w Mszach św. 252 osoby co stanowi 22 % wiernych.
 11. Dziękuję za kwiaty do ołtarzy i tym samym kolejne rodziny poczekają do wiosny. Bóg zapłać. Dziękuję za udział w codziennym Różańcu.

Opublikowano

w

przez

Tagi: