Komunikat Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży

W dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34 Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem. Z wielu względów, tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na uczestnictwo w nich na miejscu. Dlatego chcemy zorganizować wspólne spotkanie pod hasłem : “Połączeni z Panamą”. Odbędzie się ono w sobotę, 26 stycznia 2019 r. w Hali Sportowej w Łącku koło Płocka. Naszemu wydarzeniu będą towarzyszyły relikwie Św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.

W programie diecezjalnego dnia młodych będzie : Msza Św., czas na sakrament spowiedzi, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę “Mocni w Duchu”, krótka transmisja z Panamy i pozdrowienia od młodzieży z naszej diecezji oraz spotkanie integracyjne. Dla każdego z uczestników będzie przygotowany posiłek. Początek spotkania o godz. 15:00.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży STUDNIA zaprasza dekanalnych duszpasterzy młodzieży, moderatorów ruchów i wspólnot oraz młodzież z naszej diecezji (od 16 roku życia)

Program :

  • 15:00 – Zawiązanie wspólnoty. Wniesienie relikwii Św. Stanisława Kostki.
  • ok. 15:45 – Transmisja Mszy Św. z Papieżem Franciszkiem.
  • 16:15 – Katecheza – o. Tomasz Zamorski OP.
  • 16:45 – Posiłek i czas dla bliźniego.
  • 17:45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę “Mocni w Duchu”. Możliwość spowiedzi lub rozmowy duchowej.
  • 18:45 – Przygotowanie do Mszy Św.
  • 19:00 – Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Libery. Homilię wygłosi o. Tomasz Nowak OP.

Ze względu na transmisję z Panamy, godziny mogą ulec lekkiej zmianie.

 

Płock, Dnia 8 Stycznia 2019 r. 

Ks. Krzysztof Ruciński. Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

przez admin